Jaki jest mój status w BIK?

Biuro Informacji Kredytowej i dane które bez ustanku gromadzi, jest w stanie równocześnie dodatnio i pejoratywnie wpłynąć na naszą zdolność do wzięcia kredytu i definitywną decyzję banku, czy istotnie pozyskamy spory kredyt. Dzieje się tak bowiem dla banku liczymy się jedynie jako osoba, która ma zaświadczoną zdolność kredytową i odpowiednie dokumenty z BIK-u. De facto to właśnie porządne konto i pozytywne zatwierdzenie z BIK-u jest w stanie w szeregu przypadków postanowić całkowicie o decyzji kredytodawcy. Możemy śmiało stwierdzić, że BIK działa na zasadzie teczki gdzie gromadzone i przetrzymywane są wszystkie informacje o naszych zobowiązaniach finansowych.

W skład takich wiadomości potrafią kwalifikować się zarówno raty za telewizor kupiony w markecie, stan karty kredytowej czy nawet rachunki za własne M. Nie ulega wątpliwości że BIK uaktualnia posiadane dane co miesiąc, dopełniając je o kolejne dane czy kasując nieaktualne. To naturalnie ta instytucja jest podstawową do której zwracają się banki, kiedy staramy się u nich o sporą pożyczkę. Dzisiaj banki są nadzwyczaj rozsądne i chcą sprawdzić, czy nie posiadamy spóźnionych opłat, czy nie posiadamy obciążenia na karcie debetowej bądź niespłaconych długów. Jeżeli ktokolwiek zamierza złożyć wniosek kredytowy, powinien przede wszystkim dla pewności sprawdzić swój status w BIK, bowiem może okazać się, że wedle jego zapisów znajduje się na spisie dłużników. Raport BIK-u możemy zobaczyć w dowolnej chwili na stronie www, a powinno się to zrobić, dlatego że zdarza się że może on być rozbieżny z prawdziwym statusem.

Bezspornie BIK może być również korzystne przy ubieganiu się o kredyt z banku. Jeżeli nasza historia kredytowa jest odpowiednia - to jest mamy spłacone raty lub kartę debetową, jest to jak najbardziej dobrze widziane wśród banków, gdyż zauważają one wówczas że kredytobiorca nie ma kłopotów z innymi zaległościami, z tej przyczyny dług będzie opłacony podobnie. Pamiętajmy tym samym o tym, aby rzucić okiem któregoś dnia chociaż raz na stronę główną BIK-u i zobaczyć swój bieżący status. My oczywiście oczywiście zapraszamy do korzystania z naszych kredytów pod zastaw bez BIK-u, lecz chcieliśmy Państwu podkreślić zwięźle, jak działa Biuro Informacji Kredytowej.